Tue 26 Sep 2017-سه شنبه 04 مهر 1396
صفحه اصلیاقتصاد کلان

زنگنه: اجلاس اوپک بدون نتیجه پایان یافت

1

زنگنه در مصاحبه با روزنامه اقتصاد گفت

زنگنه: اجلاس اوپک بدون نتیجه پایان یافت

«بیژن نامدار زنگنه» وزیر نفت ایران در پایان یکصد و شصت و هشتمین نشست سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) در وین، اعلام کرد، نشست امروز (جمعه) بدون هیچ نتیجه ای به پایان رسید.
 
به گزارش ایرنا، زنگنه شامگاه جمعه افزود: تنها تصمیمی که گرفته شد در خصوص تغییر دبیرکل بود که تا زمان انتخاب مدیرکل جدید «آقای البدری» در همین سمت از ابتدای ژانویه سال 2016 به مدت هفت ماه و با عنوان دبیرکل موقت باقی خواهد ماند.
 
زنگنه هنگام خروج از جلسه اوپک گفت: هیچ تغییری در سقف اوپک ایجاد نشد و بر این اساس سقف تولید اوپک در این جلسه ثابت ماند.
 
عبدالله سالم البدری مدیرکل اوپک نیز پس از پایان نشست کشورهای صادر کننده نفت در یک کنفرانس خبری اعلام کرد: اعضای اوپک تصمیم خاصی در این نشست نگرفتند و پس از ورود ایران به بازار جهانی نفت و نظارت بر وضعیت بازار که چه تغییراتی ممکن است اتفاق بیفتد، می توانیم برای تغییر سقف تولید اوپک تصمیم بگیریم.
 
وی افزود: بنابراین درباره تعیین سقف تولید نفت باید صبر کرد تا شاهد تغییرات عرضه و تقاضا در بازار پس از ورود ایران و افزایش تولید نفت این کشور باشیم.
 
وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران پیش از آغاز نشست اوپک اعلام کرد، بلافاصله پس از لغو تحریم ها، تولید نفت ایران به میزان 500 هزار بشکه در روز افزایش می یابد و در مدت کوتاهی آن را به روزی یک میلیون بشکه در روز می رسانیم و برای افزایش تولید خود پس از لغو تحریم ها از هیچ کس اجازه نمی گیریم.